طراحی ویلا بالینت

طراحی ویلا توسط فران سیلوستره به عنوان معمار مسوول در یک زمین گلف در شهر والنسیا اسپانیا انجام شده است.
1
معمار پروژه می‌گوید: ما تلاش کردیم هیچ محدودیتی در ساخت ویلا وجود نداشته باشد بنابراین از ایجاد هندسه‌ای موازی با خطوط مستطیلی سایت دوری کردیم. به همین خاطر فرم بیضوی را برای آن در نظر گرفتیم که باعث شد یکپارچگی زیادی به نما بخشیده شود و نماهای منفصل (نمای شرقی، غربی، ....) آن از بین رود. بدون آنکه فضایی خارج از محدودۀ طرح اشغال شود، هندسۀ بیضوی و گنبد مانند باعث ایجاد یک فضای بزرگ داخلی دو طبقه شده است.
2

3
بهره‌وری بالای انرژی ویلا به خاطر دارا بودن حداقل نما و حداکثر حجم درونی می‌باشد. همچنین برای طراحی ویلا از مصالح سالید سرفیس (یک ماده مصنوعی است که از ذرات سنگ مرمر، بوکسیت، اکریلیک یا رزین های پلی استر و رنگدانه تشکیل شده است) بر روی نمای منحنی استفاده شده است.
تبدیل دایره به مربع یکی از مهمترین دغدغه‌ها در طراحی فضای داخلی ویلا بود، به همین منظور فضاهای خدماتی دور تا دور پلان چیده شده است.
4

5
از طریق وُید مرکزی (void  فضای خالی اکثرا در میانه ی بنا است. که دید به طبقات پایینی و بالایی را ممکن می کند) فضاهای داخلی ویلا به هم متصل شده‌اند و برای تقسیم کردن فضای منحنی طبقۀ پایین که به سمت باغچه باز می‌شود از آشپزخانه و فضاهای خدماتی استفاده شده است.
نشیمن خانه با حیاط و استخر ویلا در ارتباط است، و دارای درب‌های شیشه‌ای است که با باز کردن آن به راحتی می‌توان به فضای یکپارچه رسید. نحوۀ هدایت چشم به آسمانها در اتاق خوابهای بالا این نکته را نشان می‌دهد که معماران به نیازهای روحی و عاطفۀ انسان خیلی توجه داشته‌اند.
6

7

8

9

10

11

تهیه کننده:محمد اسداللهی

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn