طراحی ویلا والس

طراحی ویلا والس توسط معماران SeARCH و CMA در انتهای درۀ Valsertl در کشور سوییس در سال 2009 انجام شده است.
این منطقه به خاطر داشتن چشمه‌های آب گرم طبیعی، رودخانه، جنگل و کوه تبدیل به یک مرکز گردشگری شده است. ویلا والس ضمن احترام به طبیعت و معماری بومی، با حفظ چشم‌انداز و درهم تنیدگی با چشم‌انداز سایت طراحی شده است.

1

2

3

برای لمس طبیعت باید جزئی از آن شد، به همین دلیل بنای ویلا در زمین فرو رفته ساخته شده است. همچنین طراحی ویلا به گونه‌ای است که با دامنۀ کوه همساز است. به منظور رسیدن به این هدف برای طرح ویلا برشی دایره‌ای از کوه در نظر گرفته شد. همچنین در شیب تند دره یک پاسیو مرکزی در نظر گرفته شده که امکان دید گسترده‌ای را بوجود آورده است.

4

5

دو برش متقاطع عرضی و طولی دامنۀ کوه باعث شده حجم بیرونی و فضاهای داخلی با طبیعت اطراف خود یکپارچه باشد. دید به جنگل‌های اطراف و کوهستان در سراسر ویلا احساس می‌شود. همچنین خورشید به تمام فضاهای ویلا می‌تابد و ویلا از نور طبیعی بهره می‌برد.
از سنگ‌های طبیعی مانند کوارتز والسر خام و تراش نخورده برای نما و بخشی از جداره‌های داخلی استفاده شده است. درها، پله‌ها و پنل‌های جداکننده از چوب بلوط همان ناحیه ساخته شده‌اند.

6

7

8

9

یک وان کوچک آب داغ در حیاط کوچک سنگی جلوی ویلا برای زمستان ساخته شده‌است، که قرار گرفتن در آن در زمستان باعث ایجاد احساس یکی شدن با برف و طبیعت می‌شود.
از انرژی زمین گرمایی برای گرمایش ویلا استفاده شده است(به‌خاطر فرو رفتن در دامنۀ کوه). همچنین تونلی از یک انبار غلۀ قدیمی چوبی به طول 22 متر برای رسیدن به ویلا حفر کرده‌اند.

1110

تهیه کننده:محمد اسداللهی

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn