طراحی ویلا دونگ آن

طراحی ویلا Dong Anh توسط معمار Hoang Thuc Hao در ویتنام در سال 2014 در زمینی به مساحت 700 مترمربع انجام شد.


1
مفهوم طراحی ویلا دونگ آن از معماری بومی و تکنولوژی ساخت معاصر بهره گرفته است. اصول طراحی ویلا که اینجا در نظر گرفته شده عبارتند از: هماهنگی معماری و چشم‌انداز؛ آوردن طبیعت به فضاهای خانگی؛ فضاهای زندگی منحصربفرد که یادآور معماری سنتی است؛ ذخیرۀ انرژی و حفاظت از محیط زیست (معماری پایدار)
2

3
بنابراین ویلایی با فضای نیمه باز ایجاد شده است. باغ، حیاط، وُید و فضاهای زندگی در هم آمیخته شده و طبیعت به خانه آورده شده است. ارتفاع این ویلا کم می‌باشد به طوریکه سقف شیبدار آن در زیر سایۀ درختان قرار گرفته است.


4

5

6

7
دو طرف هر اتاق به خاطر استفاده از روشنایی طبیعی و تهویه به بیرون باز می‌شوند. با اینکه ویلا براساس معماری معاصر طراحی شده است، فضاهای باز و انعطاف پذیر ویلا یادآور خانه‌های قرون وسطایی با ایوان و سایه‌ها می‌باشد که محیطی گرم و آرام را برای خانواده ایجاد کرده است.


8

9

10
ویلای دونگ آن به روش سنتی اما با استفاده از فن‌آوریهای مدرن برای حل مسائل طراحی پایدار و سبز ساخته شده است. نماهای شرقی و غربی ویلا نسبت به نمای جنوبی بسته‌تر هستند.


11

12
ترکیب آب و ساختمان در جلوی ساختمان، باعث خنک شدن هوا قبل از ورود به خانه می‌شود و انرژی هم با سیستم برق هوشمند و پنل‌های خورشیدی در ویلا ذخیره می‌شود.
13

14

تهیه کننده:محمد اسداللهی

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn